Wyszukiwarka
Masz pytanie?

Regulamin

Regulamin księgarni Internetowej Wydawnictwa CM Cywilizacja Miłości www.ksiazkikatolickie.pl

§1.

Postanowienia ogólne

 1. Właścicielem Sklepu Internetowego jest Wydawnictwo CM Cywilizacja Miłości z siedzibą w Opolu przy Pl. Kopernika 4/6a, REGON 531242232 , NIP 754-116-60-69

 2. Sklep Internetowy Wydawnictwa Cywilizacja Miłości jest integralną częścią Księgarni Wysyłkowej Wydawnictwa Cywilizacja Miłości i prowadzi sprzedaż książek, czasopism. zamieszczonych na stronie www.ksiazkikatolickie.pl

 3. Sklep przyjmuje zamówienia z terenu Polski, oraz spoza Polski - z zagranicy.

§2.

Zamówienia

 1. Sklep Internetowy Wydawnictwa CM Cywilizacja Miłości pod adresem www.ksiazkikatolickie.pl przyjmuje zamówienia składane:

  1. poprzez formularz zamówienia elektronicznego na stronie www.ksiazkikatolickie.pl

  2. pocztą elektroniczną e-mail: cywilizacja.milosci@wp.pl

  3. telefonicznie nr: +48 693 043 912

 2. Zamówienia składane telefonicznie albo za pomocą poczty e-mail są przyjmowane od poniedziałku do soboty w godzinach od 9:00 do 18:00 z wyjątkiem dni świątecznych.

 3. Zamówienia elektroniczne składane na formularzu na stronie www.ksiazkikatolickie.pl
  i są przyjmowane przez 24 godziny na dobę.

 4. Do złożenia zamówienia elektronicznego nie jest wymagane założenie konta. Konto może jednak założyć każdy Klient, który posiada czynny adres e-mail. Konto zakładane jest automatycznie dla Klienta dokonującego zamówienie po raz pierwszy w momencie, gdy Klient złoży chęć zakupienia towarów w koszyku.

 5. Warunkiem przyjęcia zamówienia do realizacji jest podanie prawidłowych danych (pola oznaczone gwiazdką). Podanie przez Klienta poprawnego adresu e-mail warunkuje wysłanie na ten adres pocztą elektroniczną potwierdzenia zawarcia umowy na odległość.

 6. Klient powinien otrzymać potwierdzenie zamówienia natychmiast po złożeniu zamówienia.

 7. Złożenie skutecznego zamówienia możliwe jest po akceptacji niniejszego Regulaminu.

 8. Klient może sprawdzać aktualny przebieg realizacji zamówienia na swoim koncie po zalogowaniu się do Sklepu. W przypadku składania kolejnych zamówień dane adresowe Klienta są pobierane z ustawień jego konta.

 9. Księgarnia www.ksiazkikatolickie.pl w każdym wypadku zastrzega sobie prawo weryfikacji zamówienia pod względem jego rzetelności oraz anulowania danego zamówienia w przypadku stwierdzenia jego niewiarygodności.

§3.

Warunki sprzedaży

 1. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich. Cena podana przy towarze w chwili złożenia przez Klienta zamówienia jest wiążąca.

 2. Księgarnia zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach księgarni.

 3. Klient akceptując postanowienia niniejszego regulaminu wyraża zgodę na wystawienie faktury do każdego złożonego przez siebie zamówienia, po skompletowaniu towaru.

 4. Klienci, którzy założą konto otrzymają tzw gratisy książkowe, prezenty-niespodzianki od Wydawnictwa CM Cywilizacja Miłości.

 5. Klient ma prawo wyboru formy płatności. W przypadku dostawy towaru na terytorium Polski Klient może uregulować należność przy odbiorze przesyłki (za zaliczeniem pocztowym), przelewem elektronicznym (e-przelewem) lub kartą płatniczą w systemie firmy PayU, przekazem pocztowym lub przelewem na konto:
  PKO BP 86 1020 3668 0000 5602 0558 4455

 6. W przypadku dostawy towaru poza granicę Polski Klient może uregulować należność w walucie euro - przelewem elektronicznym (e-przelewem) lub kartą płatniczą w systemie firmy PayU, oraz przelewem na konto:
  SWIFT: BPKOPLPW
  IBAN: PL 13 1020 1879 0000 0202 0045 1633

 7. Zamówienia są realizowane w dni robocze od poniedziałku do soboty w godz. od 9.00-18.00.

 8. Zamówienia płatne przelewem elektronicznym oraz kartą płatniczą są przekazywane do realizacji do 24h. Zamówienia płatne przelewem/przekazem są przekazywane do realizacji po wpływie należności na konto Wydawnictwa CM Cywilizacja Miłości, lub po otrzymaniu pocztą elektroniczną dokumentu potwierdzenia przelewu/przekazu.

 9. W przypadku, gdy Klient wybierze w zamówieniu opcję płatności przelewem/przekazem, a nie ureguluje należności w ciągu 7 dni, licząc od daty przyjęcia zamówienia oraz nie przedłuży terminu płatności drogą telefoniczną lub pocztową (elektroniczna) zamówienie zostaje automatycznie anulowane.

 10. W przypadku wyczerpania stanów magazynowych zamówionych towarów księgarnia może nie zrealizować zamówienia w całości lub w części. O zaistniałym fakcie Klient zostaje niezwłocznie poinformowany pocztą elektroniczną lub telefonicznie i podejmuje decyzję o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja lub anulowanie całości Zamówienia). Kwota rozliczenia jest odpowiednio skorygowana, a w przypadku wystąpienia nadpłaty zostaje ona odesłana na podane przez Klienta konto.

§4.

Czas realizacji i koszty wysyłki

 1. Na terytorium Polski zamówiony towar jest dostarczany za pośrednictwem firmy kurierskiej (DPD, FedEx, lub innych) lub Poczty Polskiej (Pocztex Kurier 48, odbiór w punkcie). Poza terytorium Polski zamówiony towar jest dostarczany za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD, FedEx, InPost, UPS, DHL, Poczty Polskiej, przesyłką ekonomiczną, według opcji wybranej przez Klienta w zamówieniu.

 2. Czas realizacji zamówienia złożonego w danym dniu z dostawą na terytorium Polski wynosi maksymalnie 3 dni robocze, a w przypadku braku kupowanej pozycji w magazynie gł. - do 5 dni.

 3. Czas realizacji zamówienia z dostawą poza terytorium Polski jest zależny od rodzaju przesyłki oraz kraju dostawy, a także zależy od firmy kurierskiej. Trwa to średnio od 3-5 dni.

 4. Klient ponosi koszty dostawy towaru na terytorium Polski i poza granice Polski.

 5. Klient pokrywa koszty wysyłki w każdym przypadku, jeżeli złoży zamówienie z dostawą towaru poza terytorium Polski. Kwota jest zależna od kraju dostawy, wagi zamówionego towaru oraz rodzaju przesyłki i zostaje naliczona automatycznie podczas wypełniania formularza zamówienia. Cennik przesyłek zagranicznych dostępny jest na stronie Poczty Polskiej, Firmy DPD, FedEx, InPost, UPS,DHL.

§5.

Odstąpienie od umowy

 1. Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 r., poz. 827) Klient ma prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania zamówionego towaru.

 2. Datą odebrania zamówionego towaru jest data jego doręczenia do Klienta przez firmę kurierską lub Pocztę Polską. Dla zachowania wskazanego terminu wystarczające jest wysłanie oświadczenia przed jego terminem.

 3. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, Klient musi poinformować Księgarnię Internetową www.ksiazkikatolickie.pl o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą tradycyjną lub pocztą elektroniczną).

 4. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy Klient może złożyć na formularzu odstąpienia od umowy będącym integralną częścią regulaminu.

 5. W razie skorzystania z prawa odstąpienia Klient zobowiązany jest do zwrotu zakupionego towaru niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż w terminie 14 dni. Do czasu zwrotu towaru Klient odpowiada za zniszczenie i uszkodzenie towaru lub inne zmniejszenie jego wartości.

 6. Koszt opakowania i odesłania towaru ponosi Klient. Koszty te zależą od wybranego przez Klienta sposobu nadania przesyłki pocztowej.

 7. W przypadku odstąpienia od umowy Księgarnia Internetowa www.ksiazkikatolickie.pl zwróci Klientowi kwotę obejmującą cenę towaru oraz koszty dostarczenia zakupionego towaru (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Klienta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Księgarnię Internetową www.ksiazkikatolickie.pl ) niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym Klient poinformował Księgarnię Internetową www.ksiazkikatolickie.pl
  o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy.

 8. Zakupiony towar należy zwrócić na adres:
  Księgarnia Wysyłkowa Wydawnictwa CM
  Pl. Kopernika 4/6
  45-040 Opole

 9. Zwrot należności za zwrócony towar zostanie dokonany przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Klienta użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Klient wyraźnie zaproponował inne rozwiązanie.

§6.

Postanowienia końcowe

 1. Sklep Internetowy Wydawnictwa CM Cywilizacja Miłości www.ksiazkikatolickie.pl jako sprzedawca odpowiada wobec Klienta za wady fizyczne i prawne zakupionego towaru zgodnie z art. 556 i następne ustawy Kodeksu Cywilnego (tekst jednolity Dz. U. z2014 r. Nr 121).

 2. Klient poprzez złożenie zamówienia oświadcza, że akceptuje powyższy Regulamin i wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych w celu realizacji zamówienia. Dane te nie są udostępniane innym podmiotom. Powierzone przez Klienta dane osobowe są przetwarzane i zabezpieczane zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883 z późn. zm.).

 3. Regulamin ten obowiązuje od dnia 14.02.2021r.

 • Dodaj link do:
 • facebook.com